Masáže psů

Něco o psí masáži . . . . .

Masáž je jednou z nejstarších a nejvíce používaných technik regenerace, relaxace a léčení organismu. Je využívána čím dál více, a to nejen k regeneraci lidského organismu, ale také v oblasti péče o zvířata.

Masáž jako taková má spoustu benefitů. Jednak stimuluje krevní cirkulaci, tedy zvyšuje prokrvení masírované tkáně, dále zmírňuje stres a snižuje bolest svalů. Masáž má na psa de facto stejný efekt jako na lidi, cítí se mnohem lépe, fyzicky i psychicky.

Pokud má Váš pejsek například strach z veterinářů a stresuje ho každá návštěva veterinární ordinace, či je bázlivý, zkuste mu dopřát relaxační a regenerační masáž. Postupným zvykáním si na cizí doteky je možné strach a stres zmírnit či dokonce odbourat.

Stejně tak u fyzicky či pracovně vytížených pejsků je možné vhodnou masáží Vašemu parťákovi ulevit a dopřát jeho svalům potřebnou regeneraci a relax. Současně u pejsků, kteří provozují sportovní aktivity, je možnost připravit pejska na sportovní výkon speciální sportovní masáží s následnou péčí po výkonu.

Nezapomínejme na to, že i pes je živá bytost a stejně tak jako lidské tělo, i to psí potřebuje určitou péči. Masáží pejskovi dopřejete nejen potřebnou regeneraci všech svalů, ale i příjemné uvolnění a zrelaxování celého organismu. Koneckonců má blahodárný vliv i na jeho duši, a za ten pocit, že máte doma spokojeného pejska, to stojí. 🙂

Poskytované typy masáží:

Relaxační a regenerační: Základní univerzální masáž, která uvolňuje svalové napětí, regeneruje svalovou tkáň a navozuje fyzické i psychické uvolnění.

Sportovní: Je určena zejména jako příprava svalů na aktivitu, tedy i jako prevence před úrazem.

Stretching: Je zařazován zejména ke sportovní masáži, ale lze jej kombinovat i s regenerační masáží. Hlavním účinkem stretchingu je zvýšení elasticity svalů, šlach a vazů, kdy pomáhá i předcházet úrazu.