Co mě vedlo k práci stříhání psů …

Vše začalo pořízením mého prvního psa Německého boxera. V té době jsem však ještě netušila, že čas strávený se psem mi bude přinášet natolik velkou radost, že se rozhodnu opustit stabilní kancelářskou pracovní pozici a pustím se do vlastního podnikání.

Velkou inspirací pro mě byla a stále je naše psí fyzioterapeutka, kterou pravidelně se svým psem navštěvuji.

Rozhodla jsem se tedy absolvovat intenzivní rekvalifikační kurz stříhání psů a objevila tak v sobě skrytý potenciál.

Nejvíce mě na této práci baví, že zde můžu realizovat svoje schopnosti a probudit svoji kreativitu, že je vidět výsledek mé práce, a to vše v kombinaci s trávením času s pejsky.

Mým hlavním cílem je dát okolí něco ze sebe, ať už je to radost páníčkovi z dobře upraveného pejska či vytvoření něčeho, co je na první pohled vidět.

Mojí další myšlenkou či cílem je vytvořit příjemné prostředí jak pro psy, aby se při práci s nimi cítili v klidu a bezpečí, tak i pro páníčky, aby se rádi vraceli.

V neposlední řadě je mým osobním cílem zažívat radost z možnosti něco vytvořit a také z dobře vykonané práce.

V současné době se snažím vzdělávat, a to nejen na úrovni samotného stříhání a úpravy psů, ale dále si rozšiřuji znalosti i v jiných oblastech, neboť tuto práci a psa jako takového vnímám jako celek, a proto se jí snažím porozumět co nejvíce.

Absolvovala jsem mimo jiné seminář rekondiční masáže a stretching psů, kde jsem se zejména dozvěděla základní informace o fyziologii psa, jak s ním správně manipulovat a osvojila si základní masážní hmaty.

Dále jsem absolvovala seminář veterinárního minima, kdy tyto znalosti považuji z hlediska mé profese za velmi důležité.